In Season Browse the best in seasonal flavour

Offers & Rollbacks Low prices on 100's of items

Great Deals on your weekly shop Shop Now

Organic Flour

Flours & Baking Powders

(52 products)

Our range of organic flour and baking powders are ready are raring to make delicious baked goods. Add flaked nuts and seeds for extra bite or go gluten-free with coconut, rice or almond flour.

View as

  • Medium curry powder extreme close-up Rough & Ready pouch with curry powder window

    Medium Curry Powder

    (1)
    From £3.39
    Unit price£1.36 /100g
    £1.36 /100 g
  • Chapati flour extreme close-up Rough & Ready pouch with chapati flour window

    Chapati Flour

    £1.60
    Unit price£0.16 /100g
    £0.16 /100 g
  • Organic chickpea flour extreme close-up Organic chickpea flour in Rough and Ready pouch

    Infinity Foods Organic Chickpea Flour

    £4.99
    Unit price£1.00 /100g
    £1.00 /100 g
  • Extreme close-up of organic chickpea flour Rough and Ready organic chickpea flour pouch

    Organic Chickpea Flour 1k

    0.5 kg

    £7.35
    Unit price£1.47 /100g
    £1.47 /100 g
    View details
  • Extreme close-up of organic plain white flour Doves Farm Organic Plain White Flour 1kg pack

    Doves Farm Organic Plain White Flour 1kg

    £2.95
    Unit price£0.30 /100g
    £0.30 /100 g
  • Freeze Dried Raspberry Powder — macro hero Freeze Dried Raspberry Powder — pouch
    Sold out
    £3.89 off

    Freeze Dried Raspberry Powder

    (3)
    £8.98 £12.87
    Unit price£8.98 /100g
    £8.98 /100 g
  • Extreme close-up of Freeze Dried Pomegranate Seeds Rough and Ready Freeze Dried Pomegranate Seeds pouch
    £0.88 off

    Freeze Dried Pomegranate Seeds

    (3)
    £8.22 £9.10
    Unit price£8.22 /100g
    £8.22 /100 g
  • Gluten-free brown bread flour extreme close-up Authentic Freee Gluten Free Brown Bread Flour pack
    £0.11 off

    Freee Gluten Free Brown Bread Flour

    £3.54 £3.65
    Unit price£0.35 /100g
    £0.35 /100 g
  • Infinity Foods Organic Orzo ingredient close-up Infinity Foods Organic Orzo authentic supplier pack

    Infinity Foods Organic Orzo

    (1)
    £3.22
    Unit price£0.72 /100g
    £0.72 /100 g
  • Organic Mixed Spice macro hero Rough & Ready pouch

    Organic Mixed Spice

    (1)
    £5.74
    Unit price£5.74 /100g
    £5.74 /100 g
  • Wholemeal rye flour macro Authentic Doves Farm Organic Rye Wholemeal Flour pack

    Doves Farm Organic Rye Wholemeal Flour

    £2.95
    Unit price£0.30 /100g
    £0.30 /100 g
  • Organic tapioca flour in a bowl

    Organic Tapioca Flour

    From £3.55
    Unit price£0.71 /100g
    £0.71 /100 g
  • Plain white gluten-free flour extreme close-up Authentic Freee Gluten Free Plain White Flour packaging

    Freee Gluten Free Plain White Flour

    £3.56
    Unit price£0.36 /100g
    £0.36 /100 g
  • Organic orzo pasta extreme close-up Infinity Foods Bulk Organic Orzo

    Infinity Foods Bulk Organic Orzo

    £25.00
    Unit price£5.00 /kg
    £5.00 /kg
  • Freeze Dried Raspberry Nibs — extreme close-up Freeze Dried Raspberry Nibs — packaging
    Sold out

    Freeze Dried Raspberry Nibs

    (3)
    £11.51
    Unit price£11.51 /100g
    £11.51 /100 g
  • Extreme close-up of organic chilli powder Rough and Ready organic chilli powder pouch

    Organic Chilli Powder

    From £11.00
    Unit price£4.40 /100g
    £4.40 /100 g
  • Free and Easy Gluten Free Middle Eastern Flatbread — extreme close-up product hero Free and Easy Gluten Free Middle Eastern Flatbread — authentic product packaging

    Free and Easy Gluten Free Middle Eastern Flatbread

    £4.09
    Unit price£1.64 /100g
    £1.64 /100 g
  • Arrowroot starch extreme close-up Rough & Ready pouch with arrowroot window
    £0.58 off

    Arrowroot

    £3.57 £4.15
    Unit price£1.43 /100g
    £1.43 /100 g
  • Fruit and fibre flakes extreme close-up Authentic Freee Gluten Free Organic Fruit & Fibre Flakes packaging

    Freee Gluten Free Organic Fruit & Fibre Flakes

    £6.13
    Unit price£1.63 /100g
    £1.63 /100 g
  • Infinity Foods Organic Brown Rice — macro hero Infinity Foods Organic Brown Rice

    Infinity Foods Organic Brown Rice

    £2.94
    Unit price£0.59 /100g
    £0.59 /100 g
  • Infinity Foods Organic Tapioca Flour — extreme close-up product hero Infinity Foods Organic Tapioca Flour — authentic product packaging

    Infinity Foods Organic Tapioca Flour

    £3.95
    Unit price£0.79 /100g
    £0.79 /100 g
  • Extreme close-up of organic buckwheat flour Infinity Foods Organic Buckwheat Flour 500g pack

    Infinity Foods Organic Buckwheat Flour 500g

    £5.16
    Unit price£1.03 /100g
    £1.03 /100 g
  • Freee xanthan gum extreme close-up Freee Xanthan Gum authentic pack

    Xanthan Gum

    (1)
    £5.28
    Unit price£5.28 /100g
    £5.28 /100 g
  • Freee gluten free bicarbonate of soda extreme close-up Freee Gluten Free Bicarbonate of Soda authentic pack

    Freee Gluten Free Bicarbonate of Soda

    £3.00
    Unit price£1.50 /100g
    £1.50 /100 g
  • Extreme close-up of self raising white flour Freee Gluten Free Self Raising White Flour

    Freee Gluten Free Self Raising White Flour

    £3.95
    Unit price£0.40 /100g
    £0.40 /100 g

Compare /4

Loading...